Suviselt soe ilm meelitas Lossijärve kevadjooksule  hulgaliselt noori jooksusõpru

Maikuu viimasel kolmapäeval ehk 29. kuupäeval oli kõigil Alatskivi Lossijärve kevadjooksu osalejatel võimalik kogeda suviselt päikselist jooksuilma. Antud sportlikul õhtul võis erineva pikkusega jooksuradadel kokku rekordiliselt 62 vaprat noort jooksjat. Teist aastat oli eriti väikestele osalejatele õhtuprogrammi kavandatud ka orienteerumismäng "Vanker veereb", mis nõudis teatavat liikumisvilumust ka kahelt osalenenud lapsevanemalt.
Jooksurajal oli käesoleval aastal nagu ka eelmistel kõige arvukamalt kõige nooremaid poisse ja tüdrukuid, keda võis 300m rajal üles lugeda 23 jooksja jagu.
Esimesena olidki võistlusraja stardis kõige nooremad kuni 4 aastased lapsed ning kõige kiiremini, ajaga 1.04 suutis distantsi läbida Maru Jaan Rebane, järgnesid Oliver Soplemann ja Kimberli Vulf.
5-6 aastaste poiste võistlusklassis osales seitse poissi ja teistelt jooksis eest ära ning jõudsid esimesena võitjana finišisse Torm-Johann Pirk, kes läbis 300m raja 42,41, teisena jõudis finišisse Mihkel Varblas ning kolmanda aja jooksis rajal välja Kristofer Valdmets. Sama vanusega tüdrukute samuti seitsme osaleja seas võitis Helene Soplemann ajaga 45,40, talle järgnes Lenna Uibo ning kolmandana Liane Uusküla.
7-8 aastaste poiste võistlusklassis osales neli poissi ning esimesena jõudis 500m raja finišijoone ületada Kristjan Kook, ajaga 2.11, teisena ületas finišijoone Ronan Tamm ning talle järgnes kolmandana Renor Božlov. Kaheksa tüdruku seast oli parim antud 500m pikkusel rajal Adele Soplepmann ajaga 2.29, järgnesid Linel Uusküla ja Saara Sepp.
Järgmises 9-10 aastaste poiste ja tüdrukute võistlusklassis oli osalus traditsiooniliselt kõige hõredam ning  poistest võitis ainukesena 800m rajale läinud Matvei Pashenkov ajaga 2.41 ning viiest rajal jooksnud tüdrukust võidutses Roosi-Pärl Pirk, kes läbis raja ajaga 3.02.
Kõige vanemas kavas olnud võistlusklassis 11-12 aastaste poiste ja tüdrukute võistlusklassis olid stardis kolm poissi ja neli tüdrukut. Poisid jagasid omavahel medalid ära nii, et Mairon Rebane võitis tulemusega 6.35, teisena jõudis üle finišijoone Paul Toomas Niitra ajaga 6.49 ning kolmandana finišeeris Andre Kobõljatski ajaga 7.54. Tüdrukutest edestas ülekaalukalt teisi Mirtel Rebane ajaga 6.47 ning võitjale järgnesid vastavalt Kristelle Vulf ja Getter Pavlov.

TULEMUSED
PILDID (fotod: Karl-Fredy Kruup)

Eelmine
Peipsiääre valla koolispordi hooaja lõpetasid kergejõustiku meistrivõistlused
Järgmine
Spordiklubi Juku käsipallitüdrukud saavutasid Tallinn Handball Cupil 3. koha

Lisa kommentaar

Email again: