Peipsiääre valla koolispordi hooaja lõpetasid kergejõustiku meistrivõistlused

Kolmapäeval 15. mai vägagi soojal ja päikselisel päeval nautisid koolinoored suviseid tingimusi ning selgitasid välja Peipsiääre valla koolispordi meistrid kergejõustikus. Alatskivi staadionile olid oma võistlejad saatnud Kolkja, Vara, Pala ja Alatskivi koolid. Kokku võisteldi viiel võistlusalal: lühimaajooksus, kaugushüppes, kuulitõukes, palliviskes ja keskmaajooksus. Parimad antud aladel selgitati 1.-3. klassi tüdrukute ja poiste arvestuses, 4.-6. klassi poiste ja tüdrukute arvestuses ning 7.-9. klassi poiste arvestuses.
Kokkuvõttes sai nii mõnigi noor premeeritud mitme kuldmedaliga erinevatel aladel. Kõige nooremate tüdrukute arvestuses saavutas meistritiitli 60 jooksus Mirtel Lahesoo Alatskivi koolist, poistest võidutses Matvei Pašenkov samuti Alatskivi koolist. 4.-6. klassi arvestuses saavutas esikoha 60 m jooksus Kerli Tooming, poiste arvestuses oli kiireim Mattias Zirk, mõlemad õpilased Pala koolist. 7.-9. klassi tüdrukutest oli 100m parim Daisi Noormägi Alatskivilt ning poistest läbis distantsi kiiremini Pala kooli õpilane Siim-Markkel Kask.
Kaugushüppes saavutas 1.-3 klassi tüdrukute arvestuses esikoha Roosi-Pärl Pirk Palalt, poistest võitis jällegi Matvei Pašenkov. 4.-6. klassi tüdrukutest hüppas kõige kaugemale Kerli Tooming Palalt ning poistest sarnaselt lühimaajooksule Mattias Zirk. Kõige vanema kooliastme kaugushüppe võitis tüdrukutest juba lühimaajooksus võidutsenud Daisi Noormägi,poistest edestas teisi võistlejaid Richard Kuusmaa, mõlemad õpilased Alatskivi koolist.
Palliviskes suutis vahendit kõige kaugemale 1.-3. klassi tüdrukutest visata Grete Ilves Alatskivi koolist ning poistest edastas konkurente seekord Reigo Sinimets. 4.-6. klassi võistlejate seas sai parima tulemuse jällegi kirja Kerli Tooming Palalt ning poistest oli parima tulemusega Mairold Plovits. Kuulitõukes kõige vanemas kooliastmes võidutses tüdrukutest kõige kaugemale kuuli tõuganud Kaira Kruusaauk ning poistest sai esikoha ainukesena 10 m joone ületanud Mairold Nikitkin, mõlemad õpilased Alatskivi koolist.
Päeva viimasel võistlusalal keskmaajooksus tuli 1.-3. klassil läbida 500m ning kiiremini suutis seda antud vanuseklassi tüdrukutest sarnaselt kaugushüppele kuldmedali võitnud Roosi-Pärl Pirk ning poistest võidutses kolmandat korda Matvei Pašenkov. Aste vanemas kooliastmes suutis tüdrukutest parima aja välja joosta ja ühtlasi neljanda kulla võita Pala kooli õpilane Kerli Tooming ning poistest teenis kolmanda esikoha Mattias Zirk. 7.-9. klassi arvestuses riputati kuldmedal kaela tüdrukute seas 500m rajal Kaira Kruusaaugule ning kõige vanema kooliastme poistel tuli läbida 1000m distants ning seda suutis kõige kiirema ajaga teha Vara kooli õpilane Jakob Petmanson.
Kokku oli Alatskivi staadionil võistlustules ligikaudu 80 aktiivset noorsportlast, keda oodatakse kindlasti osalema ka järgmistel koolispordi võistlustel juba uue kooliaasta alguses.

TULEMUSED
PILDID (fotod: Karl-Fredy Kruup)

Eelmine
Palal toimus 3x3 korvpalliturniir algklassidele
Järgmine
Suviselt soe ilm meelitas Lossijärve kevadjooksule  hulgaliselt noori jooksusõpru