Spordiklubi Juku käsipallitüdrukud saavutasid Tallinn Handball Cupil 3. koha

Alatskivi spordiklubi Juku käsipallitüdrukud osalesid 7.-9. juunil rahvusvahelisel turniiril Tallinn Handball Cupil, kus saadi mängukogemusi nii eestlaste, lätlaste kui ka leedukate vastu mängides. Kolmepäevane turniir oli tüdrukute jaoks eriti väljakutsuv, sest lisaks päikesepaistele tervitas meid iga päev ka vihm ning tüdrukud said mängukogemust ka paduvihmas. 2013 aastal sündinud ja nooremate vanuseklassis osalevate tüdrukute võistkonna esimene mängupäev algas võiduga - Leedu võistkonna väravasse visati 26 väravat ja enda väravasse lasti visata 6 väravat. Päeva teine mäng HC Tabasalu eakaaslaste vastu suudeti poolajani hoida 5 väravalises kaotusseisus, kust oli võimalik veel võitjana välja tulla, kuid mängu lõpuks oli tablool seis 17:31 HC Tabasalu kasuks. Teisele mängupäevale mindi vastu kindla emotsiooniga ning päeva esimeses mängus leedukate vastu suudeti mängida kaitses head mängu, kuid tüdrukud pidid siiski tunnistama kaotust seisuga 13:21. Laupäeva viimane mäng, mis algas kell 19:20 õhtul oli emotsioon ning liikumine platsil veelgi parem - grupi 2. koha vastu suudeti näidata veelgi paremat kaitsemängu, kui SK Juku väravavaht Maibel Pärn tegi väga palju häid tõrjeid, mis päästis meid SK Mella väravatesajust. Vastasele tehti mäng raskeks ning ühtlasi oldi neil väravatega tihedalt kannul. Mängu tulemuseks jäi 18:12 SK Mella kasuks. Turniiri viimasel päeval kaotati mäng grupi 1. koha (lätlaste) vastu ning spordiklubi Juku käsipallitüdrukud läksid mängima 5.-6. koha mängu Taurages SC (Leedu) võistkonna vastu, kust tuldi välja võitjatena, seisuga 13:6 ning saavutati oma vanuseklassis 5. koht!
2015 aastal sündinud tüdrukute vanuseklassis osales 5 võistkonda, kes mängisid 1 korra omavahel läbi ning edasi vastavalt põhiturniiri kohale veerandfinaale ja poolfinaale ning kohamänge. Esimese päeva esimene mäng oli Tapal mängivate eakaaslastega, kellega jäi esimesel poolajal seis 11:10 vastaste kasuks, kuid teisel poolajal olid vastased vastupidavamad ning seis jäi 28:15 vastaste kasuks. Järgmises mängus lätlaste vastu said SK Juku tüdrukud oma oskusi näidata ning võitsid mängu seisuga 19:6. Teise päeva mängud olid väga tasavägised, kuid tüdrukud pidid kaotustega leppima ning seisud jäid eestlastega 15:12 ning Läti tüdrukutega 16:17 vastaste kasuks. Viimasel ehk kolmandal päeval olid mängus juba emotsioonid ning SK Juku tüdrukud mängisid pea kõik mängud paduvihmas. Esimene mäng oli emotsionaalselt raske- tütarlapsed pidid mängima paduvihmas ning pall tahtis käest ära libiseda. Tüdrukud ei lasknud ennast sellest mõjutada ning võitsid emotsionaalses veerandfinaalmängus vastaseid 12:8. Poolfinaalmängus kahjuks nii hästi ei läinud- vihm ning viimase päeva emotsioonid, paduvihmas mängimine lõid emotsioonid lakke ning tüdrukud võtsid vastu kaotuse 18:1 vastaste kasuks. SK Juku tütarlapsed mängisid turniiri viimase mängu, milleks oli 3.-4. koha mäng. Tüdrukud võtsid ennast kokku ning omavahel koostööd tehes ning rahulikuks jäädes võideti Tallinn Handball Cupil 2015 vanuses 3. koht!
2015 aastal ja hiljem sündinud võistkonnas mängisid Iti Kirikal, Johanna Liisa Luukas, Emma Hantson, Keili Kaasik, Lisse Puniste ja Ella Maria Lillestik.
2013 aastal ja hiljem sündinud võistkonnas mängisid Maibel Pärn, Mirell Pärn, Grete Ilves, Mirtel Lahesoo, Kaily Eliise Peedo, Miia Tens, Grethel Koch, Marsella Makejev ja Getter Pavlov.

Tulemused

*Info ja tekst Mari-Liis Must, Merilin Must (Spordiklubi Juku)

Eelmine
Suviselt soe ilm meelitas Lossijärve kevadjooksule  hulgaliselt noori jooksusõpru