Lossijärve kevadjooks alustas pereüritusesarja Sportlikud Kolmapäevad teist hooaega

Lossijärve kevadjooksuga sai 18. mail alguse suvine pereüritusesari Alatskivi Sportlikud Kolmapäevad. Sarja idee autoriks on Kaupo Kruusaauk. Korraldamisel paneb õla alla Alatskivi vallavalitsus koostöös spordiklubiga Juku. Sellel aastal toimub iga võistlusala eraldi ning punktide kokku arvestamist ei peeta.
Lossijärve kevadjooksul oli osalejaid rohkem kui eelmisel aastal ning stardis võis näha erinevas vanuses 39 jooksjat. Kõige rohkem oli jooksurajal eelkooliealisi lapsi, keda võis rajal üles lugeda 13 jooksja jagu.
Antud vanuseklassis suutis esimesena 500m distantsi läbida Jakob Petmanson, teisena finišeeris Andro Vares ning kolmandana kiireim tüdruk Kaira Kruusaauk.
7-10 aastaste poiste võistlusklassis osales viis poissi ja võitjana väljus võimsa jooksu teinud I klassi poiss Darius Markgraaff, kes läbis 2,9km 13.10-ga. Sama vanusega tüdrukute seas võitis 2,9 km rajal tema õde Leona Tulis ajaga 14.36.
11-14 aastaste poiste võistlusklassis osales kuus poissi ning teiste ees suutis esimesena 2,9km raja finišijoone ületada Johannes Petmanson ajaga 12.11, tüdrukute sama ealiste seas võidutses Kristina Nikulina ajaga 14.32.
Naised viie jooksjaga läbisid samuti 2,9 km ning seal edestas teisi Kerli Rajaste ajaga 13.05. Meeste 5,8 distantsil osales viis võistlejat ning üsna ülekaaluka võidu napsas Rein Vares ajaga 23.16, teisena lõpetas nagu ka eelmisel aastal Veiko Kook, aga seekord juba parema ajaga 24.20
Järgmine pereüritustesarja Sportlikud Kolmapäevad võistlusala nii laste- kui ka rahvaduatlon toimub kolmapäeval 15.juunil, kus lapsed alustavad kell 16:00 ja täiskasvanute start antakse 19:00.
Korraldajad paluvad võistluste paremaks korraldamiseks konkreetsele võistlusalale ennast eelregistreerida.