III Alatskivi maratonil tuli vihmast ja jahedat ilma trotsides starti 50 osalejat

Alatskivi veerandmaratoni/maanteejooksu päeval sadas mõnusalt vihma, mis andis tõuke 50-le jooksusõbrale ilmuda Alatskivi kooli juurde ning minna lõbusas tujus jooksurajale. Joosti 4 erineval distantsil 500m, 2km, 5km ning 10.548 km.
Eelkooli 16 hakkajat jooksulast said esimesena stardipauguga rajale saadetud ning kiiremana oli 500m rajalt finišis Andro Vares, kes läbis raja 2,10ga. Teisena jõudus 4 sekundit hiljem Jakob Petmanson 2,14 ning napilt jäi teisele kohale alla ja lõpetas kolmandana Daisi Noormägi ajaga 2,15.
Teise pikkusega 2km rajale läksid 8 poissi ja 4 tüdrukut. Tüdrukutest läbi raja kõige kiiremini Sanda-Valeria Kubantseva ajaga 9,22. Järgnesid Annabel Lellep teisena ning Keity Kähr kolmandana. Poistest võitis 8,45 alaga Kaur Kruusaauk, teisena lõpetas oma jooksu Mairold Nikitkin ajaga 9,25 ning kolmanda lipsas üle finišijoone Alvar Must ajaga 9,55.
Kolmandas 5km jooksustardis oli seitse tütarlast ja neidu ning neli poissi ning noormeest. Tüdrukute kiireim oli rajal Cärolyn Kalda ajaga 27,30, järgnesid Kristina Nikulina 27,42 ning kolmandana Mari-Liis Must 28,20.
Poistest võitis pikalt teisi võistlejaid Remi Kalda ajaga 23,40, Siim Noormägi järgnes teisena ajaga 25,43 ning UKu Sõrmus kolmandana ajaga 26,48
Pikimale 10,548 km rajale startis 6 meest ning 2 vaprat naist. Naistest läbis raja kiiremana Kerli Rajaste ajaga 52,14 ning teisena lõpetas Julia Nikulina 1.02,15. Meestest edastas finišis teisi Rein Vares ajaga 42,35, Lauri Vesnenko jõudis finišisse teise ajaga 42,47 ning kolmanda lõppajaga finišeeris Mikk Kirikal ajaga 44,02.
Kepikõndjaid tuli sellel aastal rajale kolm: Eha Kiri, Taimi Kurs ning Hannela Lellep. Nendest Taimi Kurs on südikalt osalenud kõigil kolmel Alatskvii veerandmaratoni 10,548 km kepikõnnirajal.

TULEMUSED
PILDID  (fotod: Reet Kruup, Karl-Fredy Kruup)

Eelmine
Alatskivi spordiklubi Juku väikesed käsipallurid jäid esimestena rannakäsipalli Eesti meistrivõistlustel esikolmikust välja