Alatskivi noored korvpallurid mängisid sõprusmänge Vastse-Kuustes

Juhan Liivi nim. Alatskivi Keskkooli kolm korvpalli võistkonda, kelleks olid 3.-5. klassi poisid, 6.-7. klassi poisid ja 8.-12. klassi neiud, sõitsid 22. aprillil sõprusmängudele Vastse-Kuustesse kohaliku kooli võistkondade vastu. Võistluspäev algas 3.-5. klassi poiste mänguga. Mõnel Alatskivi poisil oli see sel aastal esimene võistlusmäng, mõnel ka elu esimene. Saal oli suur, vastased võõrad ning väike pabin oli kerge tekkima. Õnneks see peataolek kadus peagi, meenus õpitu ja hakati platsil vastu võtma julgemaid otsuseid.Mänguaega jagus kõigile 11-le kaasasolijale. Alatskivi poisid kaotasid mängu 21:36, enim punkte viskas oma võistkonna kasuks Henri Poolakese - 7 punkti. Teine võistlusmäng toimus 6.-7. klassi poiste vahel. Mängu alguses tegutsesid Alatskivi poisid sarnaselt noorematega arglikult ja ettevaatlikult, kuid II veeranda 10:4 vahespurt võrdsustas mängu ning Alatskivi võistkond suutis mängu 6 punktiga juhtima asuda. Kahjuks antud edu väsimuse tekkimise tõttu lõpuni ei jõutud hoida ning
mäng kaotati napilt ühe punktiga 40:41. Edukam punktide
viskaja oli Veiko Kook 17 punktiga.
Kolmandas ja päeva viimases mängus visati pall mängu neidude mängus, kus Alatskivi neiud ei saanud alguses jällegi oma mängu käima, kui jäädi kohe 2:6 kaotusseisu. Samm-sammult suudeti mängupilti elavdada ning mõned efektsed korvidki saavutada. Kolmas veerandaeg lasti aga jalg ikka väga sirgu ja antud veerandaeg kaotati koguni 8:18! Pärast veerandaja mõttepausi ei lastud vastastel korve enam visatagi ja ise visati 8 punkti ning mäng lõppes Alatskivi neidude võiduga 41:30, võistkonna kasuks tõi enim punkte Ketlyn Päästel - 13 punkti.
Võistlussõit täitis kindlasti oma eesmärgi - saadi taas võistlusmängu kogemuse võrra rikkamaks. Nüüd treenitakse rõõmsalt edasi, sest 8.-9. mail sõidavad 4.-5. klassi poisid ja 8.-9. klassi neiud Lätti Smiltenesse hooaja viimasele korvpalliturniirile.

Alatskivi korvpalli võistkonnad mängisid järgmistes koosseisudes:
3.-5. klassi poisid - Stanislav Remets, Siim Noormägi, Andre Pärn, Maksim Artamonov, Sander Kook, Renaldo Tatter, Remi Kalda, Mattias-Sander Järs, Lucas Aas, Robert Treial, Henri Poolakese.
6.-7. klassi poisid - Veiko Kook, Sten Aas, Marko Piiri, Daaniel Püss, Tauno Katsan, Henry Knude
8.-12. klassi neiud - Merilin Must, Katrin Ivanova, Sirli Bobkova, Anastassia Timofejeva, Anastasia Širokova, Anastasija Kostina, Ketlyn Päästel. Jalavigastuse tõttu ei mänginud Mari-Liis Must.

Mänguprotokollide statistika:

3.-5. klass poisid        21:36 (veerandajad 9-12, 3-10, 4-8, 5-6)

Poolakese, H.             7p, vabavisked 3/1

Aas, L.                       4p, vabavisked 8/2

Treial, R.                     4p

Pärn, A.                     4p, vabavisked 1/0

Noormägi, S.               2p

6.-7. klass poisid        40:41 (veerandajad 6-13, 10-4, 10-8, 14-16)

Kook, V.                     17p, vabavisked 10/1

Piiri, M.                       9p

Knude, H.                    6p

Aas, S.                        4p, vabavisked 2/0

Püss, D.                     4p

8.-12. klass neiud        41:30 (veerandajad 14-11, 11-1, 8-18, 8-0)